Příběh Aleny



Já…. tři v jednom Jmenuji se Alena, je 45 let a s BAP druhého typu žiju asi tři roky. Kdysi jsem to byla jen Já….. někdy veselá, jindy smutná nebo lehce úzkostná. Po třicítce se objevilo Já depresivní…… a po čtyřicítce Já hypomanické. Momentálně funguju ve třech režimech, které si zrovna moc podobné nejsou.

1. Já hypomanické miluje lidi a jakýkoliv sociální kontakt….. jdu v euforii po ulici, rozhlížím se a hrozně si přeju, dát se s kýmkoliv do řeči. Když není nikdo poblíž, pokecám i sama se sebou. Prý mluvím rychlostí kulometu, nepouštím druhé ke slovu, mám sklony k aroganci a někdy i agresivitě. Jsem hlučná a potřebuju se předvádět. Jsem energická, rázná, temperamentní. Tohle všechno si ale moc neuvědomuju. Život je úžasný a naprosto super!!! Občas se mě někdo zeptá, jestli jsem si něco nešlehla…… fakt ne, tohle je zadarmo…. i když…… nakonec tvrdě zaplatím.

2. Já v normě jsem tak akorát….. Akorát energie i nálada. Lidi mi nevadí, ráda pokecám, ale umím být i sama. Jsem docela pohodový a hlavně nekonfliktní introvert. Žít je fajn.

3. Já depresivní jsem Já v pekle únavy. Vyhýbám se kontaktu s lidmi, jejich hlasy zní tak silně, jakoby měli u pusy tlampač. Nesnesu jejich pohledy, které mě provrtávají a děsí. Klopím zraky a cítím jejich otázky….. Jsi nemocná? Tobě se dnes nechce pracovat? Proč se takhle otráveně, případně nasraně tváříš? Jo ty máš depresi???? Z čeho prosím tě, vždyť nic ti nechybí? No…. chybí….. došla veškerá energie…… a já nemám sílu dýchat….. a někdy ani chuť žít…..

Momentálně jsem zničená po šesti týdnech, které byly sice jen lehce nad normu…… opravdu hypomanické byly jen čtyři dny…..ale i tohle u mě stačí k vyčerpání….. Jsem KO a doufám, že tahle deprese nebude moc dlouhá a silná….

Každý má svůj příběh…Jaký je ten váš? Napsat příběh

2 odpověďi na “Příběh Aleny”

  1. Elen Skalakova avatar
    Elen Skalakova

    Ahojky, je to jako bych četla sebe… já do toho mívám ještě ciklovaní .. jsem rada že občas čtu že jsou okolo i lidi co to mají a cítí stejně..
    Drž se

    1. Sdílení vlastních zkušeností je pravý účel tohoto webu. Komukoliv může pomoct vědomí, že je na tom podobně i někdo další..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kde ti pomohou

Kde ti helpnou